by Karolina

Poradnia fotograficzna

O fotografii - Szafeczka - 22 listopada, 2016

Jak robić lepsze zdjęcia?

Jakiego sprzętu używacie?

W jakim programie je obrabiacie?

Jaki aparat kupić, aby robić zdjęcia dzieciom?

To czołówka pytań, jakie otrzymujemy w komentarzach, mailach i wiadomościach prywatnych. Do tego pytania o konkretne zdjęcia, obiektywy czy miejsca, w których robiliśmy sesję. Staramy się nigdy nie zostawiać ich bez odpowiedzi. Napisaliśmy również kilka wpisów w dziale „o fotografii„, gdzie udzielaliśmy odpowiedzi na te najczęściej powtarzające się pytania.

Jasne, najlepiej porozmawiać w cztery oczy, poradzić, ewentualnie pokazać coś czy zrobić wspólnie kilka zdjeć… do tego też dojdziemy! Wiecie że w planach od dłuższego czasu mamy zorganizowanie kursów. I tak, już niebawem mamy nadzieję przeprowadzić pierwszą edycję :) Póki co postanowiliśmy ułatwić sam proces porad internetowych :)

Utworzyliśmy grupę na FB – Poradnia Fotograficzna

Fotografia to jedna z naszych największych pasji. Możliwość uwieczniania kadrów codzienności, późniejsze wracanie do nich i lawinowy proces uruchamiania wspomnień… to prawdziwa magia. Nasza przygoda z fotografią zaczęła się równo z narodzinami córki. Od najprostszego aparatu kompaktowego, dosłownie pierwszego z brzegu. Patrząc z perspektywy czasu, zerkając na wcześniejsze zdjęcia, widzimy jaką drogę przeszliśmy, ile kosztowało to czasu, ilu wymagało prób i przed iloma dylematami stawiało. Mimo to, bez wątpienia warto. Teraz fotografia to dla nas jeden ze sposobów na życie, pasja, zabawa, a często też po prostu pretekst. Pretekst do tego, aby gdzieś wyjść, gdzieś wyjechać, czy przejść dodatkowy kilometr :)

Chcemy dzielić się tą pasją z Wami. Nie tylko publikując zdjęcia na blogu. Także dyskutując o fotografii. Dlatego już teraz zapraszamy do Poradni Fotograficznej wszystkich fotoamatorów! Zarówno tych, którzy uważają, że przed nimi jeszcze długa droga, jak i tych bardziej doświadczonych, mogących również podzielić się swoją wiedzą. Marzy się nam stworzenie miłej i wspierającej się społeczności. Grupy ludzi, którzy bez zdjęć nie mogą po prostu żyć ;) Miejsca dla robiących zdjęcia telefonami, kompaktami, analogami czy lustrzankami!

Dołączając do Poradni Fotograficznej, nie bój się z nami przywitać. Napisz kilka słów o sobie i o swojej przygodzie z fotografią. Będzie nam miło jeśli podzielisz się jednym ze swoich zdjęć :) Nie bój się prosić o poradę i pytać o rzeczy związane z szeroko rozumianą fotografią. W którą to pójdzie dokładnie stronę jeszcze nie wiemy. To wszakże zależy również od Was! To jak, widzimy się na FB? :)

poradnia fotograficzna

Czekamy na Was :) Pstryk!

PS Zdjęcie główne pochodzi z wpisu, który już niebawem pojawi się na blogu. Bądźcie czujni ;)

Udostępnij wpis

9 komentarzy

 • Karolina 22 listopada, 2016 at 20:11

  Świetny pomysł z tą grupą! :) A zdjęcie cudowne! :)

  Odpowiedz
 • salusiowo 22 listopada, 2016 at 20:28

  Extra pomysł! Czekamy!

  Odpowiedz
 • magda 22 listopada, 2016 at 21:17

  fajny pomysł, tymczasem Twoja Nikola świetnie ćwiczy stopy,brawo!!!!

  Odpowiedz
 • Ania 22 listopada, 2016 at 21:34

  Genialnie! :D

  Odpowiedz
 • Monika Kilijańska 23 listopada, 2016 at 08:54

  Pędzę, lecę!

  Odpowiedz
 • Olga 23 listopada, 2016 at 15:01

  Genialny pomysł z grupą! Teraz jeszcze czekam na kursy!

  Odpowiedz
 • Anna 23 listopada, 2016 at 21:56

  Dołączam się do grupy! :D

  Odpowiedz
 • CoverBaby 23 listopada, 2016 at 22:00

  Biegnę dołączyć :) odkąd prowadzę bloga sama nie mogę uwierzyć w postępy jakie zrobiłam w fotografowaniu. Żałuję że nie mogę się cofnąć do czasu gdy mój synek był niemowlakiem by zrobić mu trochę fajniejszych zdjęć niż te które mamy ;) a jeśli chodzi o wasze zdjęcia – uwielbiam ♡

  Odpowiedz
 • Klaudia 25 listopada, 2016 at 23:51

  Kliknęłam dołącz, a jutro mam nadzieję już sobie poczytam :)

  Odpowiedz
 • Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Zobacz najnowsze wpisy!