by Karolina

Zajęcia kreatywne z nauczycielem bezpośrednio z domu? Proszę bardzo!

Okiem rodzica - Ad - 10 kwietnia, 2021

Ostatnie miesiąca przyzwyczaiły nas do tego, że duża część naszego życia przenosi się do przestrzeni wirtualnej. Dziś udowodnię Wam, że bez wychodzenia z domu, za darmo, możecie wysłać swoje dzieci na bezpieczne i kreatywne warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli. Zainteresowane? Zapraszam!

Co tu dużo mówić, na swój sposób każda z nas przyzwyczaiła się już do życia w czasach ograniczonych możliwości. W domu oglądamy filmy, bawimy się, ćwiczymy, a nawet jemy restauracyjne dania, co ma być namiastką wyjścia na miasto. Każda z nas czeka, aż znów będzie można usiąść pod parasolkami bez maseczki, czy umówić się z przyjaciółkami. Jednak mam wrażenie, że my dorośli, całkiem sprawnie do nowej rzeczywistości się dostosowaliśmy. Dostosowują się również dzieci, ale co jak co, to one w tej całej sytuacji są moim zdaniem najbardziej poszkodowane.

Nawet jeśli rodzice mają możliwość pracy zdalnej, to wcale nie oznacza, że mają jej mniej. Dzieci natomiast wręcz przeciwnie – mają dużo więcej wolnego czasu. Nie chodzą do szkoły, nie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych i nie spotykają się tak często z rówieśnikami. To na rodzicach teraz spoczywa ogromna odpowiedzialność, gdyż nieraz muszą zastępować nauczycieli i znajomych.

Nie ma się co oszukiwać, nie jesteśmy w stanie magicznym sposobem znaleźć więcej czasu, aby to wszystko ogarnąć. Nic dziwnego, że od roku duża część dzieci jest po prostu przyklejona do telefonów i komputerów.

Warto jednak pamiętać o tym, że czas spędzony przed ekranami, można wykorzystać w taki sposób, aby niósł za sobą coś więcej niż tylko ogłupiającą rozrywkę, czy kilkugodzinne przewijanie Instagrama i TikToka. Nie zrozumcie mnie źle! Jestem wielką fanką nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ale… trzeba znać umiar i umieć je wykorzystywać w mądry sposób. Jak?

Kreatywne i bezpieczne warsztaty #wiemikropka

Jednym z najlepszych przykładów na to, jak technologia może nam pomóc w czasie, gdy nie mamy czasu na organizację kreatywnych zabaw dla naszych dzieci, są warsztaty kreatywne organizowane przez Empik. Jak to działa?

Na stronie https://www.empik.com/warsztaty od kilku miesięcy Empik udostępnia stworzone z myślą o zajętych rodzicach i znudzonych dzieciach warsztaty kreatywne w formie wideo. Filmy nagrywane są wraz z nauczycielami i blogerami, którzy rozbudzają dziecięcą ciekawość, poszerzają ich horyzonty, inspirują i rozwijają. Dla nas rodziców to gwarancja, że jest to bezpieczny content, z którym bez najmniejszych obaw możemy zostawić nasze dziecko sam na sam. Co znajdziecie na stronie?

Na empik.com/warsztaty do dyspozycji macie aż 11 stron pełnych filmów dotyczących sztuki, nauki języków obcych, literatury dziecięcej, eksperymentów i wiele innych.

W najnowszym filmie z serii #wiemikropka znajdziecie warsztaty kreatywne dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 10 lat, które prowadzi autorka bloga Moje Dzieci Kreatywnie. W tym odcinku Ewa Wojtan udowadnia, że czytanie książek to niezwykła przygoda i wielka frajda.

Jeśli tak jak większości z nas, brakuje Ci w ciągu dnia kilku godzin, nie zawsze masz czas, aby zorganizować jakąś kreatywną zabawę dla swojej pociechy, pamiętaj o tym, że Empik z warsztatami #wiemikropka jest bezpieczną opcją, która nie tylko bawi, ale także uczy.

Udostępnij wpis

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz najnowsze wpisy!