by Karolina

Zajęcia kreatywne z nauczycielem bezpośrednio z domu? Proszę bardzo!

Okiem rodzica - Ad - 10 kwietnia, 2021

Ostatnie miesiąca przyzwyczaiły nas do tego, że duża część naszego życia przenosi się do przestrzeni wirtualnej. Dziś udowodnię Wam, że bez wychodzenia z domu, za darmo, możecie wysłać swoje dzieci na bezpieczne i kreatywne warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli. Zainteresowane? Zapraszam!

Co tu dużo mówić, na swój sposób każda z nas przyzwyczaiła się już do życia w czasach ograniczonych możliwości. W domu oglądamy filmy, bawimy się, ćwiczymy, a nawet jemy restauracyjne dania, co ma być namiastką wyjścia na miasto. Każda z nas czeka, aż znów będzie można usiąść pod parasolkami bez maseczki, czy umówić się z przyjaciółkami. Jednak mam wrażenie, że my dorośli, całkiem sprawnie do nowej rzeczywistości się dostosowaliśmy. Dostosowują się również dzieci, ale co jak co, to one w tej całej sytuacji są moim zdaniem najbardziej poszkodowane.

Nawet jeśli rodzice mają możliwość pracy zdalnej, to wcale nie oznacza, że mają jej mniej. Dzieci natomiast wręcz przeciwnie – mają dużo więcej wolnego czasu. Nie chodzą do szkoły, nie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych i nie spotykają się tak często z rówieśnikami. To na rodzicach teraz spoczywa ogromna odpowiedzialność, gdyż nieraz muszą zastępować nauczycieli i znajomych.

Nie ma się co oszukiwać, nie jesteśmy w stanie magicznym sposobem znaleźć więcej czasu, aby to wszystko ogarnąć. Nic dziwnego, że od roku duża część dzieci jest po prostu przyklejona do telefonów i komputerów.

Warto jednak pamiętać o tym, że czas spędzony przed ekranami, można wykorzystać w taki sposób, aby niósł za sobą coś więcej niż tylko ogłupiającą rozrywkę, czy kilkugodzinne przewijanie Instagrama i TikToka. Nie zrozumcie mnie źle! Jestem wielką fanką nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ale… trzeba znać umiar i umieć je wykorzystywać w mądry sposób. Jak?

Kreatywne i bezpieczne warsztaty #wiemikropka

Jednym z najlepszych przykładów na to, jak technologia może nam pomóc w czasie, gdy nie mamy czasu na organizację kreatywnych zabaw dla naszych dzieci, są warsztaty kreatywne organizowane przez Empik. Jak to działa?

Na stronie https://www.empik.com/warsztaty od kilku miesięcy Empik udostępnia stworzone z myślą o zajętych rodzicach i znudzonych dzieciach warsztaty kreatywne w formie wideo. Filmy nagrywane są wraz z nauczycielami i blogerami, którzy rozbudzają dziecięcą ciekawość, poszerzają ich horyzonty, inspirują i rozwijają. Dla nas rodziców to gwarancja, że jest to bezpieczny content, z którym bez najmniejszych obaw możemy zostawić nasze dziecko sam na sam. Co znajdziecie na stronie?

Na empik.com/warsztaty do dyspozycji macie aż 11 stron pełnych filmów dotyczących sztuki, nauki języków obcych, literatury dziecięcej, eksperymentów i wiele innych.

W najnowszym filmie z serii #wiemikropka znajdziecie warsztaty kreatywne dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 10 lat, które prowadzi autorka bloga Moje Dzieci Kreatywnie. W tym odcinku Ewa Wojtan udowadnia, że czytanie książek to niezwykła przygoda i wielka frajda.

Jeśli tak jak większości z nas, brakuje Ci w ciągu dnia kilku godzin, nie zawsze masz czas, aby zorganizować jakąś kreatywną zabawę dla swojej pociechy, pamiętaj o tym, że Empik z warsztatami #wiemikropka jest bezpieczną opcją, która nie tylko bawi, ale także uczy.

Udostępnij wpis

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz najnowsze wpisy!